• Alcasorb (PGA)

ALCASORB PGA Emilebilen Sütür
Poliglikolik Asit

ALCASORB® sütürleri poliglikolik asitten oluşmuş sentetik, emilebilir, steril cerrahi sütürlerdir. Örgülü sütürler kaplama maddesi ile kaplanmıştır. Kaplamalı sütürlerin kaplama malzemesi Kalsiyum Stearat ve Polikaprolakton karışımından oluşmaktadır.

ALCASORB® sütürleri yaşayan bir organizmaya implante edildiğinde organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. ALCASORB® sütürleri antijen ve pirojen değildir, emilim sırasında sadece hafif doku reaksiyonu ortaya çıkar. 

ALCASORB® sütürleri Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi’nde (USP) emilebilir sentetik sütürler için tanımlanmış tüm gereklilikleri karşılar. 

Operasyonu kolaylaştırmak amacıyla, ALCASORB® sütürler mor renklidir. ALCASORB® sütürler, USP 6 /0 – USP 3 aralığında, 10’ cm’den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

ALCASORB® sütürleri, steril, örgülü mor renkli, USP 6/0 – USP 3 (metrik 0,7-6) aralığında, 10 cm’den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

Sütürler bir, iki ve üç düzinelik paketler halinde sunulmaktadır.

Alcasorb (PGA)
Alcasorb (PGA)